DEVA PARTİSİ ADANA İL BAŞKANI SADULLAH KISACIK’IN KADINLAR GÜNÜ MESAJI

DEVA PARTİSİ ADANA İL BAŞKANI SADULLAH KISACIK’IN  KADINLAR GÜNÜ MESAJI

DEVA Partisi Adana İl Başkanı Sadullah Kısacık 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nün anlam ve önemini belirten bir mesaj yayınladı.

‘’Toplumumuzun asli unsuru olan, şehit annelerimizin ve kıymetli şehit eşlerinin, fedakarca çalışan ve emek kavramının kutsallığının en büyük temsilcisi tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kutlu olsun!’’ diyerek sözlerine başlayan Kısacık, ‘’Ülkemizde maalesef kadınlarımızın haklarını korumaya yönelik atılan adımlar, nicelik bakımından değerlendirilirken nitelikli bir temel hak ve hürriyetlerini esas alan politikalar üretilememektedir.’’ diyerek sözlerine devam etti.

Son günlerde kadınlara uygulanan şiddeti çağdışı bulduğunu belirtirken, toplumumuzun kanayan yarası haline dönüşen kadına karşı uygulanan şiddeti ve çözüm olmayan uygulamaları eleştiren Kısacık, ‘Kadınlarımıza uygulanan şiddetin medyatikleştirilmesine son derece karşıyız.

Kadınlarımıza uygulanan şiddetin, kimlikleri üzerinden rencide edici bir konuma gelmesine asla müsaade etmemeliyiz. Toplumsal cinsiyet eşitliği kavramı artık içselleştirilmeli ve kadınlarımıza uygulanan şiddetin cezası asla suça teşvik edici olmamalı, aksine en büyük insanlık suçunu işleyenler en büyük hukuki cezayla karşılaşmalıdır!

Bizim gelecekteki Türkiye tasavvurumuzda kadına şiddetin asla yeri yoktur!’’ ‘‘Bizler DEVA Partisi olarak, yaşanan bütün insan hakkı ihlallerine karşı olduğumuz gibi kadınlarımıza uygulanan psikolojik, ekonomik, sosyal ve fiziksel bütün şiddetlere sonuna kadar karşıyız.’’  dedi.  

Partisinin kadına verdiği öneme değinen İl Başkanı Kısacık, ‘’DEVA Partisi olarak diğer siyasi partilerden en belirgin farkımız, bizde kadın kolları ve gençlik kolları yok. Bizler kadınlarımızı siyasetin yan unsuru olarak değil asli unsuru olarak görüyoruz. Parti tüzüğümüzde %35 cinsiyet kotasıyla kadınların katılımcı olacağı yepyeni bir siyasi kültür oluşturmak üzere yola çıktık, bu yolda yürümeye devam ediyoruz!’’

Kısacık, ‘’ Toplumsal cinsiyet eşitliği kavramını içselleştirmemiz lazım. Cinsiyet hegemonyasının olmadığı bir toplum, istikrarlı ve adil büyümenin gerçekleşeceği bir toplumdur. Bizim demokratik olgunluğa erişmiş Türkiye’de adil ve eşit kalkınma idealimiz var.’’ dedi.

 İl Başkanı Kısacık ‘’ Sivil toplumda, üretim ve kalkınma planlamalarında, siyasette yani toplumun tüm alanlarında güçlü ve söz sahibi kadınların olması, ülkenin geleceği açısından çok önemlidir.’’ diyerek sözlerine son verdi.

One thought on “Kısacık’ın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nün mesajı”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir