DEVA PARTİSİ ADANA İL BAŞKANI SADULLAH KISACIK’IN KADINLAR GÜNÜ MESAJI

DEVA Partisi Adana İl Başkanı Sadullah Kısacık, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle bir mesaj yayınladı.

Adalet ve vicdan duygularıyla, olaylara farklı bakış açılarıyla ele aldıkları her durumu güzelliklere dönüştüren kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kutlu olsun.

Kadınlarımız, her alanda fırsat eşitliğinin sağlandığı, ötekisi olmadığı ve haklarını elde ettiği bir toplumda yaşama arzusu içerisindeler. Biz DEVA Partisi olarak, kadınlarımızın bu haklarından yararlanmasını sonuna kadar destekliyor, ortaya koyduğumuz politikalar ile kadın- erkek eşitliğinin her alanda sağlanmasını taahhüt ediyoruz.

%35 cinsiyet kotası ile, Türkiye’de alışılmış siyaset tarzını biz DEVA Partisi olarak değiştirdik. Kadınlarımızın siyasette karar mekanizmalarında olması gerekliliğini en çok savunan parti yine DEVA Partisi’dir.

Sosyal yaşamda, iş hayatında, sporda, sanatta ve en önemlisi siyasette kadınların varlığı herkes için bir fırsattır. ‘’Siyaset, sadece erkeklere bırakılamayacak kadar ciddi bir iştir.’’ diyerek kadınları siyasete teşvik eden Genel Başkanımız Sayın Ali Babacan, siyasetin ruhunun kadınlarla birlikte olduğunu her fırsatta dile getirmektedir.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk, “Ey kahraman Türk kadını, sen yerde sürünmeye değil, omuzlar üzerinde göklere yükselmeye layıksın.” sözleriyle her zaman bizlere ilham kaynağı olmuştur. Çağın çok ilerisinde, kadınlara seçme ve seçilme hakkının tanınmasında büyük emekleri olan Atatürk’e millet olarak şükran borçluyuz.

Merhum Neşet Ertaş’ın ifadesiyle ‘’Kadınlar insandır, bizler insanoğlu.’’ düşüncesinin hayatımızda görünür kılınmasını temenni ederek, şehit anneleri ve şehit eşleri başta olmak üzere bütün kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü tekrardan kutluyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir