Asim Ekim Ay Toplantısında Adana Lezzet Festivali'ni Konuştu
Lezzet Festivali’nde Hijyene Dikkat Çektiler

Adana Sivil İnisiyatif Meclisi (ASİM) aylık olağan toplantısında yerel, ulusal ve kürsel konuları değerlendirdi. Toplantıda Adana Lezzet Festivali ile ilgili görüşler öne çıktı.


Şehrimizin en büyük sivil toplum platformu ASİM, ekim ayı olağan toplantısını geçtiğimiz hafta sonu gerçekleştirdi.


Mesken İlim ve Kültür Derneği hizmet binasında gerçekleştirilen toplantıya ASİM üyesi STK’ların başkan ve temsilcileri katıldı.

Toplantıda Adana Lezzet Festivali, iklim değişikliği, deizm ve ateizm başta olmak üzere toplumu yozlaştıran LGBT+İ gibi oluşumlara karşılık yapılması gerekenlerle ilgili istişarelerde bulunuldu.

Lezzet Festivali'nde Hijyen Ve Fiyatlandırmaya Dikkat Çektiler
Lezzet Festivali’nde Hijyen Ve Fiyatlandırmaya Dikkat Çektiler
Asim Ekim Ay Toplantısında Adana Lezzet Festivali’ni Konuştu

Toplantının ardından bir açıklama yapan ASİM Başkanı Mahmut Eraslan; “Adana Lezzet Festivali şehrimizin tanıtımı açısından büyük bir fırsat. Pandemi sürecinde online olarak gerçekleştirilmişti. Şimdi yeniden yüz binlerce misafiri ağırlamaya hazırlanıyoruz. Bu kapsamda başta Adana Valiliği olmak üzere organizasyon komitesinin üzerine büyük iş düşüyor. Öncelikle festivalde fahiş fiyatların önüne geçilmeli.

Lezzet Festivali’nde Hijyen Ve Fiyatlandırmaya Dikkat Çektiler

Adana’ya has lezzetleri ilk kez tadacaklara unutulmayacakları bir deneyim sunmak için satışı yapılan ürünlerin lezzeti de denetlenmeli. Yine çok önemli konulardan birisi de hijyen meselesi. Geçtiğimiz yıllarda ortaya çıkan görüntülerin ortaya çıkmaması lazım. Salgın hastalık sürecini de düşünürsek hijyen konusunda yaşanacak en küçük bir olumsuzluk şehrimizin tanıtımına büyük darbe vurabilir” dedi.

Mahmut Eraslan Şehrimizin Tanıtımına Darbe Vurulmasına İzin Vermeyin
Mahmut Eraslan Şehrimizin Tanıtımına Darbe Vurulmasına İzin Vermeyin
Mahmut Eraslan: “Şehrimizin Tanıtımına Darbe Vurulmasına İzin Vermeyin”

Toplantıda küresel ısınma ve toplumu ifsada uğratan deizm, ateizm ve LGBT+İ gibi konuların da tartışıldığını hatırlatan Eraslan konuşmasını; “Bu konuların her biri başlı başına bir hatta birkaç haber konusu. Dolayısıyla ASİM üyesi derneklerimizin bünyesinde konuya hakim, alanında uzman arkadaşlarımız ile daha ayrıntılı açıklamalar yapacağız” sözleriyle tamamladı. Toplantıya ASİM üyesi Adana Eyüp Sultan Enstitüsü adına katılan Başkan Mehmet Yürekli; 5 Ocak 2022’de kutlanacak olan Adana’nın düşman işgalinden kurtuluşunun 100. Yılında gerçekleştirilecek programlarla ilgili bilgi verdi, konuyla ilgili ayrıntılara

BENZER HABERLER

Kebaba Alternatif Lezzet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir