SERHAT AKGÜN: NETLON BİR DÜNYA MARKASIDIR
Netlon Bir Dünya Markası

SERHAT AKGÜN: NETLON BİR DÜNYA MARKASIDIR

Genç iş insanlarından, yatırımcı, Netlon -Netçelik firma sahibi Serhat Akgün, üretimle alakalı sorularımızı yanıtladı.

.. Netlon’un  Uluslararası Dış ticarette, Türkiye’nin önde gelen firmalarından biri olduğunu dikkat çeken Akgün, 1980 yılından bugüne sektörün ileri gelenleriyle birlikte başarı grafiğini hiç bozmadıklarını söyledi. Özellikle, Ortadoğu,Avrupa ve Arap ülkeleri başta olmak üzere, dünyanın birçok bölgesine ihracat yaptıklarını ve endüstriyel anlamda sayılı firmalardan bir tanesi olarak kendilerini kanıtladıklarını söyeleyen Akgün, toplam 220 çalışan ile sektör olarak istihdamda büyük pay sahibi olduklarını ifade etti.

Ayrıca başarımıza bir yenisini daha ekleyip çok kısa bir süre içerisinde internet üzerinden de satışlarını hızlandıracaklarını belirtti. Sektörde 41. Yılı geride bıraktıklarını ifade eden Serhat Akgün, ne olursa olsun, biz nasıl bizden önceki nesillerimizden bu sektörü devir aldıysak, bizler de gelecek nesillerimize aynı şekilde emanet edeceğiz diyen Serhat Akgün kendisinden bahsederek röportajımızı tamamladı..

Bahçeşehir Üniversitesi Uluslararası Ticaret ve İşletme (İngilizce) mezunu Serhat AKGÜN, 19 Mayıs doğumlu olup İstanbul’un Şişli İlçesinde dünyaya gelmiştir. İlkokul ve ortaokulu Tarabya Ufuk kolejinde tamamlayarak, lise öğrenimini Ertuğrul Gazi Anadolu Lisesinde devam etti.

Amerika’da Dil Eğitimi alan Serhat AKGÜN, 1980’de kurulan aile şirketi Netlon ve Netçelik’in başında olup,ihracatta önemli adımlar atıyor.

Serhat AKGÜN, henüz lise yıllarında at biniciliği, extrem kış sporları(snowboard) off-road, doğa-camping sporlarıyla uğraşıp Beşiktaş alt yapısında futbol oynadı. Serhat AKGÜN, doğa sporlarına halen devam etmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.