Müzeyyen Şevkin TBMM Genel Kurul

CHP Adana Milletvekili Dr. Müzeyyen Şevkin, kısa çalışma ödeneğinden yararlanan vatandaşların kısa ve uzun vadeli sigorta primlerinin yatırılmamasına tepki gösterdi

“Ödenek yetersiz, sigorta primleri yatmıyor”

(UHA)ANKARA – Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana Milletvekili Dr. Müzeyyen Şevkin, koronavirüs nedeniyle sağlığını ve ekonomisini kaybeden vatandaşların sigorta primlerinin de yok edildiğini kaydetti.

“Ödenek artırılsın, sigorta primleri yatırılsın”

CHP’li Dr. Şevkin, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM) yaptığı konuşmada uygulamaya konulan kısa çalışma ödeneğinin vatandaşın hiçbir derdine derman olmadığı gibi ödenekten yararlananların kısa ve uzun vadeli sigorta priminden faydalandırılmadığını kaydetti.

“BÜYÜK SORUN VAR”

Vatandaşın sağlığıyla birlikte ekonomisinin ve geleceğinin de hiçe sayıldığına işaret eden Dr. Şevkin, “Koronavirüs süreci ne yazık ki yurdumuzun her bölgesindeki vatandaşı büyük sıkıntıya sevk etti” dedi.

“Vatandaşın sağlığı, ekonomisi, geleceği hiçe sayılıyor”

Sağlık sorunlarının yanı sıra ekonomik buhranın sonuçlarının hep birlikte yaşandığına vurgu yapan Dr. Şevkin,  “Bu süre zarfında uygulamaya konulan kısa çalışma ödeneğinde büyük sorunlar yaşanıyor” diye konuştu

CHP’li Dr. Şevkin
“ÖDENEK ARTIRILSIN, PRİMLER YATSIN”

Ödeneğin vatandaşın derdine derman olmadığı gibi ödenekten yararlanan vatandaşın kısa ve uzun vadeli sigorta primi yatırılmamadığını, sadece genel sağlık sigortası primlerinin ödendiğini belirten Dr. Şevkin, “Bu durum çalışan, daha doğrusu çalışamayan vatandaşların emeklilik prim gün sayılarını da olumsuz etkilemektedir.

Sigorta primleri yatırılsın

Zaten yetersiz olan kısa çalışma ödeneğinin miktarı arttırılmalı, kısa ve uzun vadeli sigorta primleri de yatırılmalıdır” diye konuştu.

(UHA)UNİ HABER AJANSI

One thought on “Ödenek Artırılsın, Sigorta primleri yatırılsın”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir