CHP Adana Milletvekili Dr. Müzeyyen Şevkin, “Adana-Tarsus-Mersin tren seferleri başlasın”CHP Adana Milletvekili Dr. Müzeyyen Şevkin, “Adana-Tarsus-Mersin tren seferleri başlasın”

CHP Adana Milletvekili Dr. Müzeyyen Şevkin, mecliste toplumun tüm kesimlerinin sorun yaşadığını vurguladı

“Meclis, vatandaşı ne zaman önceleyecek?”

“Toplumun tüm kesimleri öteleniyor”

“ Millet işsizlik ve yoksulluk kıskacında ”

NOVACELL AJANS / ANKARA – Millet işsizlik ve yoksulluk kıskacında Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana Milletvekili Dr. Müzeyyen Şevkin, Millet işsizlik toplumun tüm kesimlerinin işsizlikle, yoksullukla, ötelenmişlikle baş başa bırakıldığını vurguladı.

Şevkin, mecliste toplumun tüm kesimlerinin sorun yaşadığını vurguladı

Bir aylık aranın ardından çalışmalarına yeniden başlayan Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Genel Kurulu’nda söz alan Dr. Şevkin, vatandaşın pandemi nedeniyle canının derdine düşmüşken bir de açlık ve yoksullukla baş başa bırakan ve oralı bile olmayan anlayışı milletin takdirine havale etti.

CHP’li Dr. Şevkin, şöyle konuştu:

“Meclisimiz; atama bekleyen mimar, mühendis ve şehir plancılarını, her branştan yüzbinlerce sağlıkçıyı, kamuda sözleşmeli çalışanları, söz verilmesine rağmen kadroya alınmayan taşeron ve geçici işçileri, EYT’lileri, işsizleri, kepenk indirmek zorunda kalan esnaf ve sanatkarları,

Pazar artıklarıyla yaşayan

KOBİ’leri, kahveciyi, tekel bayisini, sokak esnafını, seyyar satıcıyı, lokantacıyı, servisçi esnafını, eğlence sektörünü, müzisyenleri, amatör spor dünyasını, kuru ekmeği bile çok gördüğünüz aileleri, çöpten beslenen binlerce vatandaşı, pazar artıklarıyla yaşayan, taciz, tecavüz ve cinayete kurban giden kadınlarımızı, çocuklarımızı, ‘sona erdirdik’ denilen milyonlarca yoksul insanımızı ne zaman önceleyecek.”

Millet işsizlik
13 thoughts on “Şevkin“Millet, işsizlik ve yoksulluk kıskacında ””

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir