ORHAN SÜMER
Orhan Sümer’in “Kurban Bayramı” Mesajı

        Toplumları birleştiren gerçek manada huzur, barış ve güven ortamını sağlayan unsur, milli birlik anlayışı içerisinde yardımlaşma ve dayanışmayı sağlamaktır. Güçlü olmanın en önemli şartı ise milletçe ortak hedefler doğrultusunda birleşebilmektir.

       Bizim toplumumuzu da ayakta tutan en önemli dinamiklerden birisi de hiç kuşkusuz milli ve manevi zenginliklerimiz, değerlerimiz, gelenek ve göreneklerimizdir. İnanıyorum ki, milletçe birlik ve beraberlik içinde idrak ettiğimiz bu özel günler milletimizin yüreğine ferahlık ve huzur verecek, toplumsal dayanışmamızı derinleştirecek ve kardeşlik ruhumuzu güçlendirecektir.

       Ülkemizin içinde bulunduğu sorunlar hepimizin malumudur. En kısa sürede her şeyin çok daha güzel olacağı günler mutlaka gelecektir. Önemli olan kardeşçe sarılabilmeyi, fikirlere saygı duyarak, birlikte yaşayıp, memleketimizi Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün gösterdiği muasır medeniyetler seviyesine taşıyabilmektir.

      Bu duygu ve düşüncelerle; Kurban Bayramı’nın, dargınlık ve kırgınlıkların unutulmasına, toplumsal birlikteliğimizin pekişmesine, saygı ve hoşgörünün daha da gelişmesine vesile olmasını temenni ediyor, başta şehit yakınlarımız, gazilerimiz ve onların aileleri olmak üzere yüce milletimizin Kurban Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyor, bayram coşkusunun ülkemize, milletimize ve tüm insanlığa barış, kardeşlik ve huzur getirmesini diliyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

Orhan SÜMER

Adana Milletvekili

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir