Notice: Trying to get property 'post_excerpt' of non-object in /home/u8559022/public_html/wp-content/themes/newsup/inc/ansar/hooks/hook-index-main.php on line 104

Doğa ve Spor sevgisi ile yetişen Çocuklar için; ORYANTİRİNG

Oryantiring çocuklar için son derece faydalı bir doğa sporudur. Çocukların yaşlarına uygun olarak hazırlanmış oyunlar ile eğlenceli bir eğitim sistemi sunuyoruz. Siz de çocuklarınızı eğitimlere katarak spor yaparak kişisel gelişimlerine katkıda bulunmamızı sağlayabilirsiniz.

Eğitimler dört seviyeden oluşmakta ve sırasıyla Tosbağa, Sincap, Tavşan ve Geyik Eğitimleri olarak adlandırılmaktadır. Eğitim içeriklerimiz uluslararası örnekler incelenerek ve antrenörlerimiz tarafından geliştirilerek hazırlanmıştır. Ülkemizin ilk ve tek sistemli çocuk eğitimi tarafımızdan gerçekleştirilmekte ve Direktörümüz tarafından denetlenmektedir. Eğitmenlerimizin tamamı sertifikalıdır.

Açık ve kapalı alanlarda gerçekleşecek oryantiring eğitimleri antrenörler liderliğinde ve üst yaş sporcuların asistanlığında gerçekleştirilmektedir. Teorik anlatımların tümü pratik uygulamalar ile desteklenip tekrar ederek devam eder. Eğitim programı hava şartları gibi etkenler göz önüne alınarak farklı senaryolara göre hazırlıklı olarak sürdürülebilmektedir. Psikolojik ve fizyolojik olarak farklı zorluklara göre gerçekleşecek uygulamalar nedeniyle farklı yaş kategorileri oluşturulmuştur.

ORYANTİRİNG’İN ÇOCUKLAR İÇİN FAYDALARI

  • Oryantiring’in çocukların fiziksel, bireysel ve sosyal özelliklerini geliştirir, özellikle kişisel gelişime katkısı uzun bir zamandır kabul edilmektedir.
  • Doğa sporu olan oryantiring özellikle şehirde büyüyen çocukların doğayı ve hayvanları tanımasını sağlar.
  • Oryantiring ile küçük yaşta tanışan ve eğitimlere devam eden çocukların çok azı sigara kullanır. Kötü alışkanlıklara eğilimleri yaşıtlarına göre çok daha azdır.
  • Eğitim alanlarının değişkenliği, teorik ve uygulama eğitimlerinin eşgüdümsel olarak verilmesi ile öğrencilerin eğlenmeleri ve takım çalışmaları ile sosyalleşmeleri sağlanır.
  • Oryantiring koşarak yapılır ve başarılı olmak için hızlı, çevik ve kuvvetli olmak gerekir dolayısıyla zamanla fizyolojik kazanımlar gözlemlenir.
  • Harita okuma ve yorumlama bilgisi verilen çocukların analitik zeka ve üç boyutlu algılama becerilerinde gelişme görünür. Küçük yaşta bu sporu deneyimleyen çocukların matematik, fizik, geometri gibi derslerde daha başarılı olduğu gözlemlenmiştir.
  • Öğrencilerin yaşlarına uygun fiziksel ve psikolojik zorluktaki uygulamalar hedef belirlenmesi ve başarı için motivasyon oluşturulur.
  • Oryantiring çocukların tek başına doğada başarılı olabileceklerini gösterilmesi ve kendine olan güvenlerinin artmasını sağlar.
  • Hedef doğrultusunda odaklanmaya ve başarı için sabırlı-sistemli olarak çok çalışmaya yönlendirip ders başarılarının artmasını sağlar.

kaplumbaga2

Seviye 1 – Tosbağa Eğitimi

Oryantiring eğitim parkuru ile başlayan tosbağa grubu eğitimleri eğlenceli alıştırmalar ve uygulamalar ile devam eder. Özellikle üç boyutlu düşünmeyi amaçlayan eğitici oyunlar ile çocuklar harita okumaya hazırlanır. Her eğitim grubu maksimum 5 öğrenciden oluşmaktadır. Bu eğitimi tamamlayan çocuklara başarı sertifikaları ve Şirin Tosbağa rozeti verilir.


sincap2

Seviye 2 – Sincap Eğitimi

Harita okuma bilgisinin aktarılması amaçlanan sincap grubu eğitiminde yer-yön tayini ve çizgisel hareket bilgisi verilir. Kursiyerler takımlara bölünür ve parkurları takım çalışması ile tamamlamaları sağlanır. Her eğitim grubu maksimum 5 öğrenciden oluşmaktadır. Bu eğitimi tamamlayan çocuklara başarı sertifikaları ve Patikacı Sincap rozeti verilir.


Seviye 3 – Tavşan Eğitimi

Harita kullanarak rota planlaması ve arazi detayları kullanarak hedeflere ulaşma bilgisi verilen tavşan grubu eğitimlerinde bireysel ve takım uygulamaları gerçekleştirilir. Bu eğitim ile birlikte kursiyerler çizgisel tanımlardan ayrılarak hedeflere erişir. Her eğitim grubu maksimum 5 öğrenciden oluşmaktadır. Bu eğitimi tamamlayan çocuklara başarı sertifikaları ve Maceracı Tavşan rozeti verilir.


geyik2

Seviye 4 – Geyik Eğitimi

Oryantiring müsabakalarına hazırlanmak ve performans geliştirmek amaçlanmaktadır. Oryantiring sporcusu olmak isteyen çocuklar için teknik eğitimler bütünüdür. Teorik eğitimler, uygulamalar ve antrenmanlara katılım olarak planlanmıştır. Her eğitim grubu maksimum 5 öğrenciden oluşmaktadır. Bu eğitimi tamamlayan çocuklara başarı sertifikaları ve Kuzey Geyiği rozeti verilir.

KAYIT

Eğitimlerimiz profesyonel kulüplerin ortaklığında gerçekleştirilmektedir. İstanbul’un yanı sıra yakında 3 farklı şehirde hizmet sunacağız. Takipte kalın. Özel eğitim talepleriniz için bizimle iletişime geçin; info@oryantiringakademi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir