MEVLÜT KUBAT’IN TUTUKLAMA KARARI BİR AN ÖNCE KALDIRILMALI!

Koncuk, Bana Göre Bu Sinekten Yağ Çıkartma Aanlayışıdır!

NOVACELL AJANS / Adana Milletvekili İsmail Koncuk, Maliye Bakanlığı tarafından memur ve memur emeklilerine yapılan zamla ilgili yaptığı açıklamasında “Tüm gazeteler ve işten anlayan haber siteleri memur ve memur emeklisinin 2021 Ocak ayında, %3 zam + %4,36 enflasyon farkı=7,36 alacağını haberleştirmişti ancak Maliye Bakanlığı 7,33 olarak açıkladı.” Ne olacak canım 1-2 TL denilebilir, bana göre bu sinekten yağ çıkarma anlayışıdır.

İSMAİL KONCUK ADANA MİLLETVEKİLİ
İSMAİL KONCUK ADANA MİLLETVEKİLİ

Böyle hesap olmaz. Ayıptır! Sinekten Yağ Çıkartma

Koncuk, Sorduğum uzmanlar endeks hesabı olabileceğini ifade ediyor ancak bir endeks hesabı yapılacaksa memur ve emeklinin enflasyon farkı almaya hak kazandığı ilk ay esas alınarak kayıpları karşılanmalıdır. Bugüne kadar böyle hesaplama duymadım. Böyle hesap olmaz. Sinekten Yağ Çıkartma Ayıptır! “Efendim 1-2 TL’nin peşine mi düşelim?” diyenler çıkacaktır fakat bugüne kadar görmediğimiz, tüm ciddi gazete ve haber sitelerini, sendikaları ilgilendiren, onları boşa düşüren durum! 2020 Ocak ayının ilk ayı farklı bir hesap, 2. altı ayı farklı bir yöntem. Kabul edilemez!

Tüm sendikalar bu akıl kabul etmez

Adana Milletvekili Koncuk, şöyle devam etti “Kaldı ki, TÜİK’in enflasyon hesaplama yönteminin tartışıldığı bugün, bu rakamlar kadar dahi memur, emekli ve işçiye zam yapmamakta direnenler utanmalıdır. Tüm sendikalar bu akıl kabul etmez hesaplama yöntemine itiraz etmelidir” diyerek sözlerine son verdi.

Halit ERKILINÇ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir