SAHİP OLDUKLARINIZ SAHİBİNİZ OLABİLİR

DİĞELİM Kİ İKİ EVİNİZ,İKİ ARABANIZ,İKİ TELEFONUNUZ,İKİ BİLGİSAYARINIZ VAR.NEYİ NE KADAR KULLANABİLİRSİNİZ Kİ?İKİ EVİNİZ OLSA BİRİNDE OTURABİLİRSİNİZ.İKİ ARABANIZDAN BİRİNİ KULLANABİLRSİNİZ.TÜKETİM ÇILGINLIĞININ HAT SAFHAYA GELDİĞİ BU TEKNOKAPİTALİST TOPLUMUN NESLERİN ESİRİ OLAN İNSANLAR,ACABA BİRGÜN SAHİP OLDUKLARININ ESİRİ OLDUKLARINI FERK EDERLERSE NE OLACAK ÇOK MERAK EDİYORUM.TELEFONA MÜPTELA OLMUŞ YENİ NESİL ÇOCUKLAR,VE SON MODEL TOPLUMLAR.NE GARİP BİR DURUMDUR Kİ NESNESİZ YAPAMIYOR HALE GELDİK.

TOPLU TAŞIMA ARAÇLARINA BİNİYORSUNUZ .ARAÇTAKİ TOPLUMUN BAŞI ÖNÜNE EĞİK;TELEFONA TABLETE SECDE EDER GİBİ BİHABER YAŞIYOR İNECEĞİ YERİ UNUTUYOR.SON REKAT NAMAZINDA EN GÜZEL FİLMİN EN GÜZEL JENERİĞİ ÇALIYOR CEBİNDEKİ TELEFONDA EVDE AKŞAM SOFRADA DAVET BEKLEYEN EV SAHİPLERİ,MÜPTELA OLMUŞ SOSYAL MEDYA FANINDA ANNE, BABA VE DİĞERLERİ KAYITLI SADECE SON ÇIKAN KAFA KAĞIDINDA.BİRBİRLERİNİN YÜZÜNÜ VE SESİNİ UNUTTULAR EN SICAK BİR SOFRADA

İŞKOLİK GEÇİNENLER İŞE HER GEÇ KALIŞINDA,TELEFONUN EN GENİŞ EKRANINDA SON FAYANSLARINI(101) DÖŞERKEN HER ONLİNE OLDUĞUNDASOSYAL MEDYANIN ASOSYAL TAKİPÇİLERİ, TANIMADAN BİRBİRLERİNİ ARTIRMA SAVAŞINDA

KİM KİMİ KİMLE KİMİN İÇİN KİMİNLE TAKİP EDİYOR?

BELİRSİZLİĞİN İÇİNDE EN BÜYÜK TEHLİKE FARKINDA MISINIZ? BELKİ DE BUNU ELİNİZDEKİ VEYA KARŞINIZDAKİ İRİLİ UFAKLI CANAVARLARIN GÖZÜNDE OKURKEN  BAĞIMLI OLDUĞUNUZU ANLIYORSUNUZ.

HE VALLA DOĞRU DİYOR GİBİ BAKIYORSUNUZ AMA BAKARKEN BİLE ELE VERİYORSUNUZ KENDİNİZİBİR GENÇ KIZ VEYA BİR GENÇ OĞLAN ELİNDEKİ TELEFONDA

ESİR DÜŞMÜŞ .ÖYLE BİR GİRMİŞ Kİ ÇIKAMIYOR FACENİN VE INSTAGRAM’IN KUCAĞINDA ELİNDEN ALINSA,ÇOCUĞU ELİNDEN ALINMIŞ ANNE GİBİ FERYAT EDER.YEMEDEN İÇMEDEN KESİLİR TEKNOLOJİ ORUCUNA GİRER ONSUZ YAPAMAYINCA.

BİR OYUNUN MÜPTELASI OLMUŞ, ÇOCUKLUĞUNDA OYUNU UNUTAN ÇOCUĞUN,  BİR BALİNANIN MAVİ TONUNDA SON DEMLERİNİ YAŞADIĞINDA.KARADENİZ ANLATSIN;ÇUKURLAR AÇILSIN.BU ÇUKURUN OVASINDA BİR ZAMANLAR HAYATLAR ESİR ALINSIN.

ÜÇ BEŞ YAŞINDA EKRANIN EN BAŞINDA.ÇİZGİLERİN EFENDİSİ OLUVERMİŞ MAMASININ KESKİN KAŞIĞINDA.DURUM DURUM PAYLAŞIMLAR;DURUN DURUN PAYLAŞSINLAR.

KİM KİMİNDİR?KİM KİMLEDİR?ZAMANIN BEKÇİLİĞİNİ YAPSINLAR. YERMİDÖRDÜN SON DÖRDÜNDE ANLASINLAR.

ESİR OLMUŞUZ NESNELERİN.FARKINDA BİLE DEĞİLİZ HİÇ BİR ŞEYİN.UYANIN ARTIK.GÜZELİM ÜLKENİN GÜZEL İNSANLARI. BAŞINIZI KALDIRIN VE GÜZELLİĞİN İÇİNE GÖZLERİNİZİ DALDIRIN. ÖLÜM SİZİ ONLİNE DÜRTMEDEN ,HAYATI DİBİNE KADAR YAŞAYIN.HADİ MUTLULUĞA SALDIRIN.

KİŞİSEL GELİŞİM UZMANI -EĞİTİM KOÇU VE SOSYOLOG

HIDIR AKTAŞ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir