Suudi Arabistan'dan Türkiye'ye Konuşma Ambargosu mu?

Suudi Arabistan’dan Türkiye’ye Konuşma Ambargosu mu?

Uluslararası Taşıyıcı firmalardan alınan bilgiye göre, Suudi Arabistan içinde Türkiye’de bulunduğu bazı ülke ya da operatörlere yönelik ekstra ücret alınması için girişimler ‘de bulunacak
Piyasada uluslararası ses tarifelerinin bu ek ücret sonucu artacağı görülüyor. Asıl ilginci rakam; şu ana kadar aldığımız bilgiye göre taşıyıcı kar’ları dahil 2,3-2,4 $/dakika düzeyinde bir ücretten bahsediliyor.

Bir deyişle bu doğru ise, Suudi Arabistan’a yapılacak sabit ya da mobil görüşmeler en yüksek şekilde 25 TL/dakika düzeyine ulaştırılacaktır.

Temmuz 2021 itibariyle ekstra tarife uygulanacak ülkeler ve kuruluşlar şöyle sıralanıyor;  Kaynak: https://turk-internet.com/suudi-arabistandan-turkiyeye-konusma-ambargosu/
Temmuz 2021 itibariyle ekstra tarife uygulanacak ülkeler ve kuruluşlar şöyle sıralanıyor;

Temmuz 2021 itibariyle ekstra tarife uygulanacak ülkeler ve kuruluşlar şöyle sıralanıyor; Afganistan (Roshan hariç) Maldivler Somali (Somitel hariç) Güney Afrika Sri Lanka (Dialog hariç) Suriye Türkiye Thuraya (Eti Salat’ın sattığı uydu haberleşme şirketi) Uzmanlar uygulamanın “siyasi” olabileceği görüşünde.

One thought on “Suudi Arabistan’dan Ambargomu ?”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir