Görmez ve Akın
TDP Çukurova ilçe Başkanı Akın ve Uruci Milletvekili Göremeze Ziyaret

TDP Çukurova İlçe Başkanı Akın Doğu Türkistan Cumhuriyeti Uruci Milletvekili Mustafa Görmez’i Ziyaret Etti.

Türkiye Değişim Partisi Çukurova İlçe Başkanı Hakan Akın, Doğu Türkistan Cumhuriyeti Uruci Milletvekili Mustafa Görmez ile Doğu Türkistan Cumhurbaşkanı Abduvali Buğrahan Osman ve Uruci Milletvekili Mustafa Görmez’in Danışmanı Nurullah Şahin’i makamlarında ziyaret ederek bilgi paylaşımında bulundu.

Doğu Türkistan’ın, Türkiye’de bulunan meclisinin Dünyada tanınmas için mücadele etiklerini belirten Uruci Milletvekili Mustafa Görmez, ”Çin hükümeti soydaşlarımıza çok büyük bir zulüm uygulamaktadır. Bunu tüm dünyanın bilmesine rağmen sessiz kalınmasını bir türlü kabullenemiyoruz. Bu zulüm ve işkencenin bir an önce bitmesi için uluslararası toplumun harekete geçmesini bekliyoruz. Onbinlerce soydaşımız sadece Müslüman oldukları için katledildiler. Bu ölümler maalesef devam etmektedir.Bir an önce müdahele edilerek çözüm bulunmalıdır” şeklinde konuştu.

Türkiye Değişim Partisi Çukurova İlçe Başkanı Hakan Akın, bu konunun yıllardan beri devam ettiğini belirterek, “Bazı emperyalist güçler kendi çıkarları için bu tür katliamlara ses çıkarmıyorlar. Kendi ülkesini saldırı bahanesiyle dünyanın dört bir tarafına müdahele eden Amerika Birleşik Devletleri yönetimi nedense bu ülkelere yardım etmiyor. Yeraltı kaynakları olsa belki müdahele ederdi. Bunun yanı sıra geçtiğimiz Temmuz ayında Filistin Lideri Mahmut Abbas, Doğu Türkistan’da Çin hükümetinin uyguladığı politikayı haklı bulduğunu belirtti. Bu durum gerçekten çok vahim. İsrail’den taş atılsa ortalığı ayağa kaldıran Filistin Hükümeti, kendisi gibi müslüman olan bir topluma uygulanan vahşeti onaylıyor. Bu nasıl bir mantık anlamak mümkün değil” ifadelerini kullandı.

Sıcak bir ortamda geçen görüşmenin ardından, Doğu Türkistan Cumhuriyeti Uruci Milletvekili Mustafa Görmez, TDP Çukurova İlçe Başkanı Hakan Akın’a Kuran-ı Kerim hediye ederken, Başkan Akın’da, Uruci Milletvekili Mustafa Görmez’e kendilerine gösterdikleri misafirperverlikten dolayı teşekkür etti.

BENZER HABERLER

Doğu Türkistan’ın Urucim Milletvekili Görmez STK Ziyaretlerinde

Doğu Türkistan’ın Urucim Milletvekili Görmez’den Kutlama

TDP Çukurova Ilçe Başkanı Akın Ve Uruci Milletvekili Göremeze Ziyaret

One thought on “TDP Çukurova ilçe Başkanı Akın ve Uruci Milletvekili Göremeze Ziyaret”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.