Karataş Belediye Başkanı Necip Topuz
Necip Topuz: Ailelerin Temel Taşları Hiç Şüphesiz Kadınlardır

Karataş Belediye Başkanı Necip Topuz, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle bir mesaj yayınladı.

Mesajında, Toplumun temel taşının aile olduğunu Ailenin de temel taşının kadınlar olduğunu ifade eden Başkan Topuz, Türk toplumunda kadının çok önemli bir yeri olduğunu söyledi. 

Başkan Topuz mesajında şu ifadelere yer verdi:
“Kadınlarımız fedakârlıkları ve nezaketleriyle toplumumuzun denge unsuru olmaktadır. Toplumun temel taşı aile olduğuna göre ailelerin de temel taşı hiç şüphesiz kadınlardır. Tarihimizin her devrinde kadınlar, aile ve toplum yapısının en değerli yerinde bulunmuştur.

Topuz: Ailelerin Temel Taşları Hiç Şüphesiz Kadınlardır
Topuz: Ailelerin Temel Taşları Hiç Şüphesiz Kadınlardır

Bu anlamda fedakârlıklar ortaya koyan özellikle Türk kadını takdir kazanmıştır. Kadınlarına değer veren toplumların, hak ettiği şekilde yükseleceği gerçeği vardır. Kurtuluş Savaşımızda cephe gerisinin kahramanı olan kadınlarımız bu vatan ve millet için canını feda etmeye hazır nesilleri de yetiştirmişlerdir. Bu açıdan inancımızın ve kültürümüzün bir gereği olarak kadınlarımız bizim baş tacımızdır.

Bu duygu ve düşüncelerle kadınlarımızın her zaman yanlarında olduğumu ifade ederek 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyor, sağlık, mutluluk ve esenlikler diliyorum.’’ 

Mehmet Turaçcı
One thought on “Topuz: Ailelerin Temel Taşları Hiç Şüphesiz Kadınlardır”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir