NOVACELL AJANAS /ADANA – Vali Elba Çevresel Etki Değerlendirmesi İzin ve Denetim Genel Müdürlüğü Yetkilendirmeleri ile Bir Araya geldi

Vali Süleyman Elban; Çevre ve Şehircilik Bakanlığını Çevresel Etki Değerlendirmesi İzin ve Denetim Genel Müdür Yardımcısı Haluk Şahin Yazgı

Laboratuar Ölçüm ve İzleme Daire Başkanı Soner Ongun. Temiz Hava Merkezi Müdürü Zeliha Gemici, Şube Müdürü Onur Kale. Adana Temiz Hava Merkezi Müdürü Salih Mert Körükçü . Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Halit Ergin ile bir araya geldi.

Ön değerlendirmesi yapıldı.

Valilik makamında gerçekleşen toplantıda, Adana’nın hava kalitesi değerlendirdi. Yaşanan hava kirliliği sorununa neden olan kirletici kaynakların oranları ve ön değerlendirmesi yapıldı.

Ayrıca net kaynak tespitini yapılması yönünde. Yüreğir ilçesinde 1 adet mobil hava kalitesi ölçüm aracı ile yapılacaktır. Ölçüm noktaları ve ölçüm periyoduna ilişkin program yapıldı .

Çarpık kentleşmenin birçok çevre sorununu beraberinde getirdi.

Yapılan değerlendirmelerin ardından kısa bir açıklama yapan Vali Elban; nüfusun hızla artmasının, doğal kaynakların artan nüfusla beraber bilinçsizce tüketiminin.

VALİ ELBAN ÇEVRESEL ETKİ DEĞERLENDİRMESİ İZİN VE DENETİM GENEL MÜDÜRLÜĞÜ YETKİLİLERİYLE BİR ARAYA GELDİ
VALİ ELBAN ÇEVRESEL ETKİ DEĞERLENDİRMESİ İZİN VE DENETİM GENEL MÜDÜRLÜĞÜ YETKİLİLERİYLE BİR ARAYA GELDİ

Sanayileşme ve çarpık kentleşmenin birçok çevre sorununu beraberinde getirdiğini belirterek temiz bir hava ve yaşanabilir bir çevrenin her bireyin hakkı olduğunu dile getirdiler.

Ciddi olarak üzerinde durulması, tedbir alınması gereken bir husus

Çevresel sorunların sadece bulunduğumuz bölgeyi.

Ülkemizi değil tüm dünya ülkelerini yakından ilgilendiren ve ciddi olarak üzerinde durulması, tedbir alınması gereken bir husus olduğunu belirten Vali Elban,  “Bizler, üzerinde yaşadığımız dünyayı gelecek nesillere aktaracağımız bir emanet olduğu bilinciyle çalışmalarımızı sürdürürken; Çevresiyle barışık sanayileşmesini gerçekleştirmiş, daha yaşanabilir. Marka değeri taşıyan bir Adana oluşturmanın gayreti içerisindeyiz.” dedi.

One thought on “Vali Elba Çevresel Etki Denetim Genel Müdürlüğü ile Bir Araya geldi”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir