Sadece bir çocuğu dünyaya getirmekle sınırlı olmayan, onu doğumundan ölüme kadar yaşamının her aşamasında karşılık beklemeden seven, koruyan, yönlendiren ve hayatını ona göre şekillendiren kişidir anne.  O sebeple annelerimiz, hayatımızın her anında yolumuzu aydınlatan birer ışık misali ömrümüze şekil veren en kıymetli hazinelerimizdir.

Sağlam bireylerin, büyük milletlerin, sağlıklı ilişkilere sahip toplumların arkasında da hep güçlü anneler vardır. Onların en iyi şekilde yetiştirip geleceğe hazırladığı her bir birey, o milletin istikbal ve istiklalinin de yegane teminatıdır.

Bu anlayıştan yola çıkarak ilimizde gerçekleştirdiğimiz pek çok projeyle kadınlarımızın, annelerimizin kişisel, sosyal ve ekonomik bakımdan gelişimlerini destekleyecek çalışmaları hayata geçirdik. Bu çalışmaları önümüzdeki dönemde de sürdüreceğiz. Çünkü gelişen kadının, gelişen toplumun işareti olduğuna yürekten inanıyoruz.

Bu duygu ve düşüncelerle öncelikle ahirete irtihal etmiş tüm annelerimizi rahmet ve minnetle yâd ediyorum. Başta vatanımız uğruna evlatlarını feda eden kıymetli şehit annelerimiz olmak üzere başlarımızın tacı değerli annelerimizin ve kalbinde anne şefkati taşıyan tüm kadınlarımızın Anneler Günü’nü gönülden tebrik ediyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir