Notice: Trying to get property 'post_excerpt' of non-object in /home/u8559022/public_html/wp-content/themes/newsup/single.php on line 88

Korona virüsü Boeing’e yaradı

Dünyayı sarsan yeni tip korona virüsü nedeniyle birçok havayolu şirketi seferlerini iptal edip uçakları yere indirmek zorunda kalırken Boeing, 737MAX krizi için ek süre kazandı.

Küresel çapta hızla yayılan yeni tip korona virüsü sivil havacılığa da darbe vurdu. Birçok havayolu şirketi mali zorluklarla mücadele için tasarruf tedbirleri alırken, son gelen haberle FLYBE’nin iflası duyuruldu.

İki ölümcül kazanın ardından dikkatleri üzerine çeken Boeing’te, 737 MAX tipi uçaklarda olan problemler tespit edilmiş ve uçaklar uçuştan çekilmişti. Havacılık sektörünün ilerlemesinin yavaşlamasında önemli bir nokta olan bu durum hala aşılabilmiş olmasa da, yaşanan korona virüsü sebebiyle Boeing biraz daha zaman kazanmış oldu.

Amerikan Sivil Havacılık Dairesi (FAA) direktifleri uyarınca çalışan Boeing, 737 MAX uçaklarının gökyüzüne kavuşacağı tarih konusunda henüz bir netlik kazandırmış değil. Kriz döneminde uçak arayışına giren şirketlerde şu anda tüm dünyayı saran korona virüsü sebebiyle fazla olan uçakları uçuştan çekmeye devam ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir