Zeliha anne ve kızı Çiğdem unutulmadı

Kabristan ziyaretinin ardından seneyi devriyesi nedeniyle mevlit okutuldu

Zeliha anne ve kızı Çiğdem unutulmadı

Geçtiğimiz yıl aramızdan ayrılan (16 Aralık 2019) Zeliha Aslan ile 2002 yılında vefat eden Çiğdem Aslan (Türemiş) için seneyi devriyelerinde Mevlid-i Şerif okutuldu. Pandemi kuralları gözetilerek gerçekleştirilen mevlide, aile efradının yanı sıra mahalli sanatçılar Özkan Can ve Ali Turaç ile Seyhan ve Büyükşehir Park ve Bahçeler Personeli ile mahalle sakinleri de katıldı.

Onlarla birlikte yaşanmışlıklarımızı

Mevlid sonrası konuşan ailenin en büyük oğlu Yusuf Aslan, “İnsanlar öldükleri zaman değil, unutulduklarında ölürler. Aramızdan ayrılan aile büyüklerimizi ve kardeşlerimizi, sevdiğimiz insanları anılarımızda yaşatıyoruz. Ölülerimizi hayırla anıyoruz.

Daima iyiliği, sevgiyi, dostluğu ve kardeşliği önemsemek

Onlarla birlikte yaşanmışlıklarımızı, anılarımızı sıcak tutuyor, kalbimizin en müstesna köşesinde saklıyoruz. Elbet bir gün hepimiz öleceğiz. Önemli olan baki kalan kubbede hoş seda bırakmak. Daima iyiliği, sevgiyi, dostluğu ve kardeşliği önemsemek… Bu insani değerler bizi diğer canlılardan ayıran en temel özelliklerdir. Mevlide katılan tüm dostlarımıza teşekkür ediyoruz” dedi.

Zeliha anne ve kızı Çiğdem unutulmadı
Zeliha anne ve kızı Çiğdem unutulmadı
O zaman farklıydı,

Hayat arkadaşını, fırtınalı aşkını, kara sevdasını geçtiğimiz yıl toprağa veren 90 yaşındaki Eyüp Aslan da konuşmasında; O’nu hala özlediğini, kendince sevdiğini ancak sevgisini dile getirmekte zorlandığını belirterek, “Geçmişle bugünü karıştırmamak gerekir.

unutulmadı

O zaman farklıydı, şimdi farklı. Biz cahildik, okumadık, sevgiden anladığımız da bu kadardı. Anneniz çok çile çekti. Umarım şimdi bulunduğu yerde rahat uyuyordur. Mekanı cennet olsun” diye konuştu.

Mevlide katılanlar okunan Kur’an-ı Kerim’den ayetler ve dualara eşlik ederek, rahmet ve başsağlığı diledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir