YELKENİ ARTIK GERÇEĞE DOĞRU AÇALIM MI KAPTAN?     
                             
     Keşke çok güzel şeyler yazacak olsaydım, keşke her şey güzel gidiyor olsaydı.. Ama olmuyor işte gündeme size ve her şeye dair hadi bir göz atalım..
     23 Haziran’dan bu yana Başkanım’ız EKREM İMAMOĞLU koltuğuna VE kendini bilmezler tarafından hadsizce indirilen ATATÜRKÜMÜZ’ÜN fotoğrafı olması gereken yere, başkanımızın hakkını yedirmemesi, seçmeninin oylarını, inancını kendi beyninde yüreğinde bütün enerjisiyle toplaması ve inanmasıyla kavuşmuştur .. Ülkemiz adına “müjdelenen şehrimizin büyük İstanbul’un” 20 seneye yakın yaşadığı en güzel olay budur “İNANÇ VE UMUT”.. Ve millet olarak BU ÜLKEDE DEMOKRASİ VAR’IN ve MAZLUM’UN HAKKINI YEDİRMEYİZ’in KANITIDIR….
     
 ŞİMDİ GELELİM İSTANBUL’DAN İBARET OLMAYAN TÜRKİYE GERÇEĞİNE….
 
Yazık ki; bu zaman zarfı içersinde ŞEHİTLERİMİZ, KADIN CİNAYETLERİ,ÇOCUK TECAVÜZLERİ..   Çok daha acı ve kötü olanı ise bu haberlere alışan bir Türkiye olmamız, ayrıca sadece haberlerde izleyip daha sonra daha da kötü bir olayla önceki olayı unutuyor olmamız.. 
Arkadaşlar o zaman olağanüstü korkutucu bir gerçekle karşı karşıyayız şehit haberlerine alıştırıldık.. 
Önceden şehit olduğunda yas ilan edilirdi “1” şehidimiz var derdik şimdi sosyal medyada Şehidimiz var başımız sağ olsun Türkiye yazıyoruz ve ertesi gün farklı bir olay gündem de ne varsa; kadın cinayeti,çocuk istismari derken bir olay diğer olayı kapatıyor.. Ülkem adına endişeleniyorum ya da ben mi yanılıyorum bilmiyorum ama biz hiç iyiye gitmiyoruz….
Yanı sıra HÜKÜMET’in  sen misin muhalefete oy veren dercesine ÇAY %16 Şeker %15 Çarşı, pazar, Elektirik %15 su faturalaaar…… motorin %22 yapılan ve kulis haberlerindeki zamlar..      
Şimdi ne olacak? 
aba6cd40-3814970.jpg
 
Ekrem İMAMOĞLU Türkiye’nin değil İstanbul’un Büyükşehir Belediye Başkanı yani her şehir kendi başkanıyla büyümeli.. İsrafı engellemeli,kendi şehrini düşünmeli,sivil toplum örgütleri ile kadın hakları savunucularıyla sosyal projelerle yapılacak en güzel şeyi yani çocuklara,insanoğluna yatırım yapmalı .. Her şehir kendini büyütmeli ben bir adanalı olarak bu şehir için çalışmaya her adanalı gibi hazırım.. Kırsal kesimlerden Büyükşehirlere sosyal projelerle çocuklardan büyükbabalara büyükannelere toplumsal gerçekleri güzel bir dille anlatarak eğitimle birleştirerek yani her şekilde gönüllü öğretmenlerimiz gençlerimiz,ben de bir eğitimci olarak katkıda bulunarak beraber gezerek ülkemizin büyük bir ülke olduğunu Atatürk’ten teslim aldığımızı İlkelerimizi anlatarak,en önemlisi Allah’ın erkeklere kadınlardan çok daha fazla güç verdiği onları bedenen kadınlardan daha güçlü kılmasının sebebi emanet etmesidir deyip HANIMLARI’NIN başlarının taci olduğunu hatırlatmaktır 
“ ERKEKLERE”;
Hanım kelimesi ne mi? Buyurun Beyler;    Cengiz Han’ın “HANIM’I”…. 
..BEN HANLAR HAN’I  Cengiz Han, HEPİNİZİN HANIYIM”, VE sevgili eşini göstererek; – 
 
“Bu da benim HAN’IM..
Sevgile kalın 
lkay AKYOL

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir