Ceyhan Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Süleyman Barış KARTAL, 5 Ocak Adana'nın kurtuluşunun 99. yıl dönümü kapsamında bir kutlama mesajı yayımladı. ‘‘Kurtuluş hissinin Gazi Mustafa Kemal Atatürk'te vuku bulduğu ilk şehir Adana’mızdır. Anadolu’da yakılan kurtuluş meşalesinin ilk kıvılcımı ilimizde, güneyin kalesi Adana’da çakılmıştır.

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü ’Mesajı

Ceyhan Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Süleyman Barış Kartal’ın, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’ Kutlama Mesajı

Demokratik yaşamı yaşatan en önemli unsurlardan birinin özgür ve tarafsız basının varlığı olduğu hepimizin malumudur.

Ceyhan Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Süleyman Barış Kartal'ın, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’ Kutlama Mesajı
10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’ Kutlama Mesajı

Basın meslek ilkelerine bağlılık

İlkeli, doğru ve tarafsız bir şekilde çalışarak halkın haber alma hakkını sağlayan ve toplumun genel talep ve görüşlerini kamuoyuna yansıtma görevini üstlenerek vatandaş ile devlet arasında köprü vazifesi gören basın mensuplarımız, milletimizin duygularına tercüman olmaktadırlar.
Gazeteci, dürüst habercilik, basın meslek ilkelerine bağlılık ve kişilik haklarına saygı unsurları çerçevesinde ilettiği her haber ve bilginin sorumluluğunu üstlenir ve paylaşır.

Başhekimi Op. Dr. Süleyman Barış Kartal
Başhekimi Op. Dr. Süleyman Barış Kartal

Kar kış, yağmur çamur demeden

Bu yönüyle gazeteciler, kamu vicdanının sesi olmak gibi bir misyon taşımaktadırlar. Gazetecilerin bu uğurda görevlerini en iyi şekilde ifa etmek için gece gündüz, kar kış, yağmur çamur demeden ortaya koydukları çaba takdire şayandır.

Bu duygu ve düşüncelerle, tüm değerli basın mensuplarımızın , “ 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü” tebrik ediyor, hayatını kaybeden basın çalışanlarımızı rahmetle anıyor, hayatta olan basın emekçilerimize de sağlık, mutluluk ve başarılar diliyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir