Çar. Mar 22nd, 2023
GENEL MERKEZ YÖNETİM KURULU ÜYESİ SAYGILI “KIZILAYLI KADINLARIMIZ HİLAL-İ AHMER KADINLARININ EMANETİNİ GURURLA TAŞIYOR”

KIZILAY ADANA’DA “KADINLAR GÜNÜ”NÜ KUTLADI

GENEL MERKEZ YÖNETİM KURULU ÜYESİ SAYGILI “KIZILAYLI KADINLARIMIZ HİLAL-İ AHMER KADINLARININ EMANETİNİ GURURLA TAŞIYOR”

Türk Kızılay Adana’da, Dünya Kadınlar Günü nedeniyle anlamlı ve duygu yüklü bir etkinliğe ev sahipliği yaptı. Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Ramazan Saygılı, günümüzde Kızılay kadınlarının Hilal-i Ahmer Kadınlarından aldıkları bayrağı gururla taşıdıklarını söyledi.

Kızılay Kadın Adana Şube Başkanı Tülay Kumber, Evliya Çelebi Uygulama Oteli’nde gerçekleşen etkinlikte saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından açılış konuşması yaptı. Kızılay ve Kızılay’da kadının yerine vurgu yapan Kumber’in konuşmasının ardından Adana Şube Başkanı Ahmet Çolak da başta şehit anneleri ve şehit eşleri olmak üzere tüm kadınların gününü kutlayarak, Kızılay’ın gönüllü ordusunda yer alarak, iyiliğe gönül veren kadınları tebrik etti.

Türk Kızılay Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Ramazan Saygılı ise Kızılay ailesinde kadınların ayrı bir yeri ve önemi olduğunu belirterek, “Felsefesinde her daim cinsiyet ayrımcılığına karşı duran, kadın ve erkek eşitliğini kabul eden Türk Kızılayı çatısı altında hiçbir karşılık beklemeden gönüllü hizmet veren kadınlarımızla daha güçlüyüz” dedi.

Kadını, erkeği, genci ve yaşlısıyla din, dil ve ırk ayrımı gözetmeksizin nerede ihtiyaç sahibi varsa orada olan Türk Kızılayının gönüllü neferlerinin  bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da iyilik destanları yazmaya devam edeceklerine olan inancına vurgu yapan Ramazan Saygılı, “Merhametin, fedakarlığın, sabrın, sevginin ve güzelliğin mimarı olan kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyorum” dedi.

 Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Derya Gümürdülü’nün de kadınları toplumda kadının önemine vurgu yaptığı konuşmasının ardından Ekrem Özcan Yılmaz piyano dinletisi sundu. Prof. Dr. Gözde Ramazanoğlu’nun mesajının ardından ise köfteki Fatoş sunum yaptı. 

1978 yılında babası Mehmet Tufan ile başlayan lezzet yolculuğunu 2003 yılında Köfteci Fatoş Abla olarak sürdüren ve Adana lezzetlerinin tanıtımında öncülük edenler arasında yer alan  Köfteki Fatoş Abla’nın sunumunun ardından Kızılay Gençlik Tiyatrosu gösteri sundu.

Etkinlik,  Kızılay Gençlik ekibinin  İşaret dili ile Kızılay Marşı dinletisi sunumu,

Hilal-i Ahmer Kadınlarının canlandırılması ve  Kızılay’ın geleneksel plaket takdimi gerçekleştirildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir