“Cumhur İttifakı, Adana’da huzurun teminatıdır”

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Vedat Dolakoy Büyük Sebze Hali ve 25 Nolu Yeşilevler Dolmuşçular Kooperatifi’ni ziyaret ederek hal ve dolmuşçu esnafının sorun, takdir ve taleplerini dinledi, Cumhur İttifakı’nın Adana’da huzur ikliminin devamının teminatı olduğunu ifade ederek Adana’nın eş başkanlara teslim edilmeyeceğini belirtti

“PROJELERİMİZ HAZIR”

Ulaşımda hayata geçirdiği projeler ile kentteki trafik düğümlerini birer birer çözen, Adana’da birlikte başarıyoruz ilkesi ile kentin dinamikleri, esnafları, sivil toplum kuruluşları, muhtarları ile birlikte hareket ederek Adana’da huzur iklimini hakim kılan Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Cumhur İttifakı Seyhan Belediye Başkan Adayı Fikret Yeni ile birlikte Vedat Dolakoy Büyük Sebze Hali’ni ziyaret etti. Ziyaret esnasında konuşan Cumhur İttifakı Seyhan Belediye Başkan Adayı Fikret Yeni burada yaptığı konuşmada “Adana Büyükşehir Belediye Başkanımız Hüseyin Sözlü Beyle birlikte Seyhan için projelerimiz hazır. Seyhan’a yeni bir gelecek inşa edeceğiz” dedi.

“NE HALKA NE DE ESNAFA RAĞMEN DEĞİL; BİRLİKTE”

Çiftçi bir ailenin bireyi ve ziraat mühendisi olan Başkan Sözlü, Çukurova’nın bereketli topraklarında yetişen tarım ürünlerini Dünya’nın dört bir yanına ulaştıran merkez hal esnafını ziyaretinde yaptığı konuşmada üretimi ibadet sayan bir belediye başkanı olarak hal esnafının sorunlarının yakın takipçisi olduğunu aktarırken “Adana’da ne halkımıza ne de esnafımıza rağmen hiçbir girişimin içerisinde bulunmadık, bulunmayacağız. Türkiye’nin en ucuz tanzim satış noktasını Adana’da açtık. İstiyoruz ki ne esnaf ne vatandaş mağdur olsun, zaman daha çok kazanmak değil daha fedakar davranmak zamanı” dedi.

“PLANLAMALARIMIZ ULAŞIM ODAKLI DÖNÜŞÜM VE YENİLEMEYE AÇIK”

Başkan Sözlü, Merkez Hal esnafını ziyaretinin ardından 25 Nolu Yeşilevler Dolmuşçular Kooperatifi, yönetimi ve üyelerini ziyaret etti. Şehrin geleceği için hayata geçirdiği projelerin ulaşım odaklı, dönüşüm ve yenilemeyi de kolay kılan projeler olduğunu belirten Başkan Sözlü, Adana’ya 153 yeni otobüs kazandırdıklarını ancak yeni hat açmadıklarını, var olan kooperatiflerin sayısının artmadığını ifade ederek “15 yıl Ceyhan Belediye Başkanlığı dönemimde var olan hat sayısını arttırmadım, Adana’da da aynı şekilde beş yıllık görev sürecimde bir tane ek hat açmadım, ikinci beş yıllık hizmet dönemimde de böyle olacak” diyerek var olan dolmuş kooperatiflerinin sayısının arttırılmayacağını söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir