ŞEVKİN yangın Bölgesinde Bölge kadınlarla görüştü
Şevkin Kozan’daki Yagın Bölgesini Ziyaret Etti

CHP’Lİ ŞEVKİN KOZAN’DAKİ YANGIN BÖLGESİNDE VATANDAŞLARI ZİYARET ETTİ

CHP Adana Milletvekili Müzeyyen Şevkin, Kozan’ın Kızlarsekisi, Salmanlı, Akarca köylerinde başlayan daha sonra rüzgarında etkisiyle Himmetli, Kuytucak, Savruk ve Akdam köylerine de sıçrayan orman yangınlarının meydana geldiği bölgelerde incelemelerde bulundu.

Bir süre önce mahalle statüsüne dönüştürülen köylerden Kızlarsekisi’ne giden ve burada CHP ilçe başkanları ile Muhtar Şaban Özcan ve vatandaşlarla görüşen Şevkin, geçmiş olsun dileklerinde bulundu. 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun geçmiş olsun dileklerini yöre halkına ileten Şevkin, şunları söyledi:
“Kozan’daki Kızlarsekisi Mevkiindeyiz. Burada 9 konut aşırı derecede hasar görmüş durumda. Burada çok şükür can kaybı yok. Değerli muhtarımız ve mağdur vatandaşlarımızla bir aradayız.

Şevkin Kozan'daki Yagın Bölgesini Ziyaret Etti
Şevkin Kozan’daki Yagın Bölgesini Ziyaret Etti

Sevindirici olan can kaybının olmaması. Hayvanlar telef olmuş tabii ama onlar da can, onlar da önemli. Ağaçlar epeyce bir zarar zarar görmüş. En kısa sürede yaralar sarılacak. Hem belediyemiz, hem Cumhuriyet Halk Partisi milletvekilleri olarak ve CHP ilçe başkanları olarak yanınızda olmaya devam edeceğiz. Allah bir daha böyle bir acı yaşatmasın.”

BİR SOĞUK SUYA BİLE İHTİYACIMIZ VAR”

CHP’li Şevkin’in ziyaret ettiği köylülerden Nuray Canbolat isimli köylü kadın da “Her şeye muhtacız. Evimiz gitti hiç bir şeyimiz kalmadı. Annemin br muhtaçlık maaşı var.  Gelirimiz gitti. Meyveler, sumak, marul ve üzüm satarak geçimimizi sağlıyorduk. Bir soğuk suya bile ihtiyacımız var” diye konuştu.

2 thoughts on “Şevkin Kozan’daki Yagın Bölgesini Ziyaret Etti”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.