Turaç'tan "Hasret bitiren şarkı"
Hasreti bitiren şarkı!

Adanalı mahalli sanatçı Ali Turaç’ın seslendirdiği, “Adanalıyık, Adanalıyık, Allah’ın adamıyık…

Biz bu ligin içinde takımın kralıyık” son günlerde dillerden düşmüyor.

Pazar günü deplasmanda Menemenspor ile karşılaşacak olan Mavi-Lacivertliler; 27 yıllık hasreti bitirmek için sahaya çıkacak. Sosyal medyada yayınlandığı ilk andan itibaren büyük ilgi gören şarkı, “Hasreti bitiren şampiyonluk şarkısı” olarak değerlendirildi.

Yeni Adana Stadı’nda oynanan Balıkesirspor maçında stad hoparlöründen çalınan şarkı, sokağa çıkma yasağına rağmen stadın yolunu tutan taraftarların heyecan dozunu artırırken, göğüsleri kabarttı.

İŞTE O ŞARKI Aşkım mavi-şimşeğim
İŞTE O ŞARKI ”Aşkım mavi-şimşeğim”

Söz ve Müziği Kemal İlbeyi’nin yaptığı, Kasetçi Kerim tarafından 7 ay önce single olarak çıkartılan ve sosyal medyada paylaşım ve tanıtım rekoru kıran, güzel geri dönüşler alan şarkı; Adana Demirspor’un Türkiye’ye damga vuran futbolu ve aldığı başarılı sonuçlarla Demirspor’a uyarlandı. Kısa zamanda geniş kitlelere ulaşan, şampiyonluğun görünmesiyle birlikte, adeta ŞAMPİYONLUK ŞARKISI olma özelliği kazandı.

Heyecanla son düdüğü bekleyen, coşup-eğlenmek ve uzun yıllar sonra gelen şampiyonluğu kucaklamak isteyen taraftarlar; “TAKIMIN KRALIYIK” sloganını dillerinden düşürmezken, adeta Hasret Bitiren şarkı ile yatıp kalkıyor.

Adanalı sanatçı Ali Turaç yaptığı açıklamada; “Bu kentin ekmeğini yiyip, suyunu içen, havasını soluyan herkesin bu şampiyonlukta emeği var.

Sadece Demirspor taraftarı değil, sanatçısı, gazetecisi, sokaktaki simitçisi bile artık sokakta daha bir sağlam yürüyor. Adeta herkesin gözlerinin içi gülüyor. Süper Lig’e yükselme heyecanı herkesi sarmış durumda. Bu heyecan dalgasına kapılmamak, bu duyguyu doyasıya yaşamamak imkansız. Sanatçı dediğin de, içinde yaşadığı toplumun acılarını, gelecek beklentilerini, umutlarını, gözyaşlarını, hayal kırıklıklarını, yaşanmışlıklarını, sevinçlerini dile getirmek, geçmişten günümüze imbik imbik süzülen duygulara tercüman olmak zorundadır.

Adanalı mahalli sanatçı Ali Turaç’ın seslendirdiği, “Adanalıyık, Adanalıyık, Allah’ın adamıyık…
Adanalı mahalli sanatçı Ali Turaç’ın seslendirdiği, “Adanalıyık, Adanalıyık, Allah’ın Adamıyık…

Türk futboluna damga vuran, isimleri altın harflerle yazılan futbolcuları yetiştiren, halkın takımı olan Adana Demirspor güzel ve güneşli günlere yelken açarken, biz sanatçılar olarak bu mutluluğa ortak olmak, yazılan hikayeyi en geniş kesimlere ulaştırmak ve sevinci paylaşarak çoğaltmak durumundayız. Adana Demirspor’un hakettiği Süper Lig’e yükseleceğine gönülden inanıyorum. O sene bu sene…

Turaç'tan "Hasret bitiren şarkı"
Turaç’tan “Hasret bitiren şarkı”

Bu başarıda emeği geçen herkese Adanalı sanatçı olarak teşekkür ederim. Bu şarkımız sadece Adana Demirspor’a değil Adana’ya gelsin… Son düdükle birlikte kentin her sokağında, her caddesinde, en kuytu yerlerde bile göğsümüzü yırtarcasına bu şarkıyı dillendirip; Adanalıyız, Allahın adamıyız. Biz bu ligin içinde takımın kralıyız” diye haykıracağız” dedi.

İŞTE O ŞARKI

Aşkım mavi-şimşeğim
Seninle ağlar gülerim
Nerede rengini görsem
Ben kendimden geçerim
Ruhunda asilik var
Yalnız sensin gerçeğim
Adalıyık, Adanalıyık.
Allahın adamıyık…
Biz bu ligin içinde
Takımın kralıyız
Mavi Şimşek oynuyor
Vurduğu gol oluyor
O sene, bu seneyse
Şampiyonluk geliyor…
Adana Demirspor
Kalbim seni seviyor

One thought on “Turaç’tan “Hasret bitiren şarkı””

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir