AK PARTİ NERDEN NEREYE GİDİYOR……………………………….

14 Ağustos 2001 yılında kurulan ak parti kuruluşundan yaklaşık bir yıl sonra tek başına iktidar oldu.
2002 seçimlerinden sonra sürekli olarak siyasi ivme kazanan ak parti özellikle son 3 yıla yakın zamandır kazanmış olduğu siyasi ivmeyi sürekli olarak kaybetmeye başladığı net bir şekilde görülüyor.
Ak parti ve ittifak ortağı MHP ile cumhur ittifakı kurup 2019 yerel seçimlerde özellikle,

İSTANBUL
ANKARA
ADANA
MERSİN
ANTALYA

ve daha bir çok ilde belediye başkanlığı seçimlerinde büyük kayıplar yaşadı.
2019 yerel seçimler sonrası ak parti genel başkanı sayın RECEP TAYYİP ERDOĞAN bu belediye başkanlığı seçimlerindeki başarısızlığı teşkilatların sebeb olduğunu net bir şekilde ifade etmiştir.
2019 yerel seçim sonrası hemen hemen her gün açıklama yapan sayın RECEP TAYYİP ERDOĞAN bizler bu başarısızlığın sebeblerini çok iyi biliyoruz dediler.
Ve özellikle il ve ilçelerdeki metal yorgunluğu yaşayan başkan ve yöneticilerin değişeceğinin mesajlarını net bir şekilde vermiştir.
Hatta ak parti genel başkanı sayın RECEP TAYYİP ERDOĞAN önümüzdeki süreçte bizlere ömerler lazım, biz ömerler ile yola çıkacağız diyordu.
Ama sayın RECEP TAYYİP ERDOĞAN bu ömerleri bulamadı ki yerel seçimler üzerinden 2 yıl geçmesine rağmen hala metal yorgunu olan bir çok teşkilat yine görevde kaldı.
Hatta ve hatta 2019 belediye başkanlığı seçimlerinde ak parti ve cumhur ittifakına aleni bir şekilde ihanet içinde olanların büyük bir çoğunluğu yeniden yapılanın il ve ilçe başkanlığına ve yönetimlere alındığı kamuoyunda çok sık bir şekilde konuşuluyor ve tartışılıyor.
Ak parti genel başkanı sayın RECEP TAYYİP ERDOĞAN gerçekten ömerleri bulamadımı yoksa birileri sahte ömerlerimi sayın RECEP TAYYİP ERDOĞAN,ın önüne koydu,ve bu sahte ömerler tekrar yönetimlere alındı.
Özellikle antalya, adana ve mersinde ak parti milletvekili seçimlerinde uzak ara birinci parti konumunda olmasına rağmen belediye başkanlığı seçimlerinde MHP ile ittifak kurmasına rağmen büyük bir yenilgi yaşamıştır.
2014 belediye başkanlığı seçiminde antalya,da sayın Menderes Türel rahat bir şekilde ak parti olarak seçimi kazanıyorken 2019 yılında MHP ile ittifak yapmasına rağmen nasıl olduda seçim kaybeden taraf oldu.
Tabiki özellikle 2019 seçimlerinde büyük bir handigap yaşayan ak parti de bir çok şeyler konuşuldu.
Ama sadece konuşmada kaldığı net bir şekilde görülüyor.
O metal yorgunu olanlar her zaman gündemde kaldılar.
Sayın RECEP TAYYİP ERDOĞAN,ın dediği ömerler ortaya çıkmadı yada bulunamadı.
Antalya’daki belediye başkanlığı seçimlerinden sonra herkesin büyük bir değişiklik beklediği il ve ilçe başkanlığı yönetimlerinde hiç bir şeyin değişmediği yapılan atamalar ile net bir şekilde ortaya çıkmıştır.
Özellikle Manavgat’ta 2019 belediye başkanlığı seçiminde ak parti ve cumhur ittifakı adayına bilerek ve kasten siyasi ihanet içinde olan onlarca kişinin ak parti ilçe yönetimine alındığını ve bununda ak parti tabanında büyük bir sıkıntı yarattığı sürekli olarak kamuoyunda konuşuldu ve hala konuşuluyor.
Tüm bu yaşanan siyasi krizlere rağmen sayın RECEP TAYYİP ERDOĞAN ve diğer ak parti genel merkezinin sessiz kalması ak parti tabanında dahada fazla rahatsızlık verdiğini cümle alem biliyor.
Manavgat ak parti yönetiminde en son yapılan atama ile yönetimde yer alan onlarca kişinin 2019 belediye başkanlığı seçiminde çok net bir şekilde millet ittifakı ve CHP adayı sayın şükrü sözen,e destek verdikleri söylenenler bugün ak parti yönetiminde ler.
Eskiyi söyledik ama şimdide 2023 yılındaki seçimlerinde neler olacak acaba.
Ak parti deki bu kadar handigap yaşanırken ve o sürekli konuşulan ömerler bulunamazken 2023 seçimleri büyük bir tehlike içinde değilmidir.
Ak parti ye ihanet içinde olanların yönetimlerde olduğu bu süreçte ak parti tabanına nasıl bir güven verebilecektir diye düşünmemek mümkün değildir.
Liyakat ve ehliyet sahibi olanların dışarıda kaldığı bu süreçte kimler Ömer olarak seçimleri organize edecektir.
19 yıl boyunca hiç bir menfaat ve çıkar beklemeden mücadele eden gerçek dava insanlarının 2023 yılında nasıl bir siyasi tavır alacağı büyük bir merak konusudur.
19 yılını her anlamda ak parti nin iktidar olması için büyük bir mücadele içinde yapan bu Liyakat ve ehliyet sahibi olanların teşkilatlar tarafından istemediğini sayın RECEP TAYYİP ERDOĞAN ve ak parti genel merkezi haberdar değilmidir.
Özellikle son bir kaç yıldır ak parti yönetimlerine atananların ak parti tabanı ile kopuk bir siyasi anlayış içinde olduklarını kimse göremiyormu acaba.
Devleti adap içindeki bu dava insanlarını parti teşkilatlarına almayan, onlarla bir araya dahi gelmeyen bu yöneticilerin kimse farkında değilmidir.
Paranın gücü ile yönetimlere giren ama halk arasında hiç kabulü olmuyan bu yöneticilere nasıl müsamaha ediliyor acaba.
Sayın RECEP TAYYİP ERDOĞAN,ın sürekli olarak 2023 seçimlerini işaret ederek konuştuğu bu dönemde bu halktan büyük kopukluk içinde olan teşkilatlara nasıl bir çözüm getireceği büyük bir merak konusudur.
Ak parti,nin tabanındaki insanların telefonlarına dahi çıkmayan onlarca hatta yüzlerce sayısı olan bu yöneticileri 2023 yılındaki başkanlık ve milletvekili seçimlerinde halkın karşısına nasıl çıkacaktır.
Tüm bu olumsuzluklar yaşanırken bu halktan kopuk siyaset anlayışı içinde olan yöneticilerin bu kadar rahat olması çok manidar değilmidir acaba.
19 yılın emeği bu kadar pervazsızca harcanırmı acaba.
Gecesini gündüzüne koymuş, çoluk çocuğunun nafakasını ak parti davası için harcamış olanların yaptıklarını görmeyen bu duyarsız il ve ilçedeki yöneticilere kim yada kimler dur diyecektir.
Tek amaçları rant ve çıkar olanlar makam ve mevki sahibi olmuşlardır diyen bu halka kimler nasıl bir açıklama içinde olacaktır acaba.
2019 belediye başkanlığı seçiminde ak parti ve cumhur ittifakı adayına bilerek ve kasten ihanet edenler 2023 seçimlerinde halkın karşısına çıkabilecekmi acaba.
Ben SÜLEYMAN KILINÇ olarak Manavgat’ta 2019 yılında yapılan belediye başkanlığı seçiminde ak parti ve cumhur ittifakı adayına bilerek ve isteyerek ihanet içinde olan onlarca kişinin bugün ak parti manavgat ilçe yönetiminde bulunduğunu biliyorum.
Bu benim bildiğimi ak parti,nin antalya milletvekilleri dahil herkes biliyor.
Ama işin enteresan tarafı hiç kimse bu 2019 seçimlerinde ak parti ve cumhur ittifakı adayına ihanet edenlerin ak parti ilçe başkanlığı yönetimine girmelerine karşı çıkmadı.
2002 yılında bu güne kadar iktidar olan ak parti,nin özellikle Manavgat’ta belediye başkanlığı seçimlerinde neden başarılı olmadığını bu güne kadar kimse sorgulama yapmadı.
Manavgat’ta tam 4 kez belediye başkanlığı seçimlerinde kaybeden ak parti bu başarısızlığı kimse görmek istemedi.
Kanımca herkes bu durumdan çok memnun görünüyor.
2002 yılında iktidara gelen ak parti,nin 2023 yılındaki başkanlık ve milletvekili seçimlerinde işinin kolay olmadığı aşikardır.
2023 yılındaki seçimlerde kimin haklı kimin haksız olduğunu hep birlikte göreceğiz…
Ülkemiz ve milletimiz için her şeyin hayırlısı olsun diyelim.10.04.2021

…………SÜLEYMAN KILINÇ…………
One thought on “AK Parti Nereden Nereye Gidiyor…”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir