Seyhan Belediye Bakanı Akif Kemal Akay, “Muhtarlar Günü” nedeniyle düzenlenen etkinlikte günlerini kutladığı Mahalle Muhtarının talep ve önerilerini dinledi.

Bakan Akay, Muhtarlarla buluştu

Muhtarlar gününü kutladı talep ve önerilerini dinledi

“Muhtarlarla işbirliği ve dayanışma içindeyiz”

 “Önceliklerimizi Muhtarlar belirliyor”

ADANA(HABERİN SONU) Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay, “Muhtarlar Günü” nedeniyle Seyhan’daki Mahalle Muhtarının davetli olduğu  yemekte Muhtarlar gününü kutladı.  Başkan Akay, Muhtarlar günü nedeniyle düzenlenen yemekte yaptığı konuşmada, Mahalle Muhtarı ile her zaman iç içe olduklarını ve birlikte fikir alışverişi yaptıklarını belirtti.

Belediye olarak ne yapacaksak önceliğimizi siz belirleyeceksiniz.
ürkiye’de doğrudan demokratik yöntemle seçilen tek organ sizin temsil ettiğiniz Muhtarlıktır.

Mimar ve Mühendisler Lokalinde gerçekleşen etkinliğe, Seyhan’da bulunan Mahallelerin Muhtarları veya temsilcileri katıldı. Belediye Bürokratlarının tam kadro katıldığı etkinlikte Muhtarlarla tek tek ilgilenen Başkan Akay, “Halka hizmet götürmede bizim en büyük yardımcımız sizlersiniz. Muhtarlar Gününüz kutlu olsun” dedi.

 “ÖNCELİKLERİMİZİ MUHTARLAR BELiRLiYOR”

Etkinlikte konuşan Başkan Akay, Muhtarların zor şartlar ve kısıtlı imkânlarla görevlerini fedakârca yürüttüğünü ifade etti. Akay şöyle devam etti;

Bir Mahallenin gerçek temsilcileri sizlersiniz.
Bürokratlarının tam kadro katıldığı etkinlikte Muhtarlarla tek tek ilgilenen Başkan Akay, “Halka hizmet götürmede bizim en büyük yardımcımız sizlersiniz. Muhtarlar Gününüz kutlu olsun” dedi.

“Bir Mahallenin gerçek temsilcileri sizlersiniz. Demokrasi çağını yaşadığımız günümüzde, Türkiye’de doğrudan demokratik yöntemle seçilen tek organ sizin temsil ettiğiniz Muhtarlıktır. Hizmet sunumunda bizim en büyük yardımcılarımız da doğrudan doğruya halkın içinde olan  halkın sorunlarını ilk elden gören ve öğrenen Muhtarlardır. Belediye olarak ne yapacaksak önceliğimizi siz belirleyeceksiniz. Her kesin sorunları ayrı ayrı olduğu için Muhtarlar arasındaki öncelikli işleri de birlikte yapacağımız sohbetlerde, toplantılarda çözümleyeceğiz”

“HER ZAMAN MUHTARLARIMIZIN YANINDAYIZ”

Muhtarlarla işbirliği ve dayanışma içinde çalışmanın Mahallelere hizmet ve yatırım olarak yansıdığını ifade eden Başkan Akay “Muhtarlarımız belediyeler ile halk arasında köprü vazifesi görmektedir. Bizler her zaman Muhtarların yanındayız. Muhtarların talep ve isteklerinin giderilmesi belediyenin asli görevidir” dedi.  Başkan Akay konuşmanın ardından Mahalle Muhtarlarının sorun ve önerilerini dinledi. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir